Ndërlidhjet

TORONTO


Papa Gjon Pali i Dytë, ka thënë sot gjatë një ceremonie në Toronto të Kanadasë, ku qenë mbledhur 800 mijë të rinj katolikë nga gjithë bota, se abuzimet seksuale që kanë bërë priftërinjtë me të miturit janë të turpshme dhe të trishtueshme.
Megjithatë ky grup priftërinjsh përbën një numër të kufizuar dhe nuk mund të prish imazhin e kishës, ka vlerësuar Papa.
XS
SM
MD
LG