Ndërlidhjet

BUJANOVC


Sot priten rezultatet preliminare të zgjedhjeve lokale në Luginën e Preshevës.
Nebojsha Çoviq, i ngarkuari i Beogradit për Serbinë jugore tha se në zgjedhjet në Preshevë, Medvegjë dhe Bujanovc nuk janë shënuar incidente.
Zyrtarët e zgjedhjeve thanë se jehona e votuesve ka qenë e mirë.
Zgjedhjet u ndoqën nga mbi 100 vëzhgues të huaj, përfshirë 80 nga Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë.
XS
SM
MD
LG