Ndërlidhjet

BANGKOK


Me vizitën në Tajlandë, sekretari amerikan i shtetit Colin Powell sot e fillon turneun në 6 vendet e Azisë, për të diskutuar luftën kundër terrorizmit.
Me liderët e Tajlandës, Powell do të bisedojë zgjërimin e bashkëpunimit kundër terrorizmit, kundër narkotikëve dhe trafikimit të njerëzve.
Powell do të vizitojë edhe Malajzinë, Singapurin, Brunein, Indonezinë dhe Filipinet.
XS
SM
MD
LG