Ndërlidhjet

TBILISI


Në Gjeorgji sot filluan stërvitjet 8 ditëshe ushtarake të përbashkëta me trupat e Turqisë dhe Azerbejxhanit.
Ministri e mbrojtjes njoftoi se stërvitjet me emrin “Përjetësia-2002” do të mbahen në kuadër të Partneritetit për Paqe.
Stërvitjet e simulojnë mbrojtjen e naftë-përçuesit nga sulmet terroriste.
XS
SM
MD
LG