Ndërlidhjet

KIEV


Në Ukrainë sot është shpallur ditë zie pas vdekjes së 83 njerëzve dhe plagosjes së 100 të tjerëve nga rrëzimi i aeroplanit të shtunën.
Presidenti Leonid Kuchma i ka larguar shefin e shtatmadhorisë, komandantin e forcave ajrore dhe komandantin e divizionit që mori pjesë në spektaklin.
Zyra e prokurorisë njoftoi se janë paraburgosur komandanti i forcave ajrore, gjenerali Viktor Strelnikov dhe tre oficerë të ndërlidhur me rrëzimin e aeroplanit.
XS
SM
MD
LG