Ndërlidhjet

BANGKOK


Sekretari i shtetit Colin Powell sot e ka vlerësuar lartë bashkëpunimin e Tajlandës në luftën kundër terrorizmit.
Në bisedimet me ministrin e jashtëm Surakiart Sathirathai, u diskutua kontributi i Tajlandës në rindërtimin e Afganistanit dhe bashkëpunimi në luftën kundër narkotikëve.
Gjatë turneut disa ditësh në Azi, Powell do të vizitojë edhe Malajzinë, Singapurin, Brunein, Indonezinë dhe Filipinet.
XS
SM
MD
LG