Ndërlidhjet

TEHERAN


Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian Havier Solana mbërriti në Teheran, ku me liderët e Iranit do të diskutojë rreth Irakut dhe Lindjes së Mesme.
Në deklaratën e unionit thuhet se bisedimet do të fokusohen në “reformat e brendshme, luftën kundër terrorizmit, dhe parandalimin e përhapjes së armëve për shkatërrim në masë”.
XS
SM
MD
LG