Ndërlidhjet

PJONGJANG


Koreja e Veriut është e gatshme për dialog konstruktiv me Shtetet e Bashkuara dhe Japoninë, pa kurrfarë kushtëzimesh paraprake, tha ministri i jashtëm rus Igor Ivanov.
Në fund të vizitës në Pjongjang, Ivanov tha se Rusia është e përcaktuar për ta promovuar dialogun ndërkorean.
XS
SM
MD
LG