Ndërlidhjet

BANKOK


Sekretari amerikan i Shtetit, Colin Powell, ka falenderuar Tajlandën për bashkëpunimin me Uashingtonin në luftën kundër terrorizmit.
Powell nënvizoi vendosmërinë e vendit të tij për të mbajtur trupat në Azi.
Trupat amerikane janë në Azi jo për të kërcënuar ndonjë vend, por për të vëzhguar shtetet potencialisht agresive, ka nënvizuar Powell.
Sekretari amerikan i Shtetit po zhvillon një tur aziatik, ku përfshihen Malajzia, Singapori dhe Brunei.
XS
SM
MD
LG