Ndërlidhjet

TEHERAN


Përmirësimi i mardhënieve mes Bashkimit Evropian dhe Iranit varet nga vazhdimi i reformave politike, gjendja e të drejtave të njeriut dhe lufta kundër terrorizmit, ka deklaruar Javier Solana, shefi i diplomacisë evropiane, gjatë vizitës së tij në Teheran.
Marrdhëniet mes Brukselit e Teheranit nuk mund të jenë të plota derisa të hiqen dyshimet se Irani po zhvillon armë të shkatërrimit në masë dhe të ndërpritet mbështetja për militantët palestinezë.
XS
SM
MD
LG