Ndërlidhjet

TIRANË


Pas dekretimit të kabinetit qeveritar nga ana e presidentit të Shqipërisë, Alfred Moisiu, kryeministri i mandatuar, Fatos Nano, ka paraqitur këtë kabinet dhe programin qeveritar në Parlament.
Pritet që Parlamenti do të votojë të mërkurën programin dhe përbërjen e qeverisë së re.
Nano ka deklaruar se do të jetë i pamëshirshëm me korrupsionin, abuzimin e pushtetit dhe me krimin e organizuar.
Opozita ka thënë se do të votojë kundër kabinetit qeveritar Nano.
XS
SM
MD
LG