Ndërlidhjet

LONDËR


Mbreti i Jordanisë, Abdullah, është takuar me kryeministrin britanik, Tony Blair, ku kanë biseduar për konfliktin në Lindjen e Mesme dhe sulmet e mundshme ushtarake mbi Irak.
Sipas mbretit Abdullah, aksionet ushtarake kundër Irakut do të dëmtonin interesat amerikane në Lindjen e Mesme. Sipas tij, përpara së gjithash i duhet gjetur zgjidhje konfliktit palestinezo-izraelit.
XS
SM
MD
LG