Ndërlidhjet

UASHINGTON


Komanda qëndrore e Shteteve të Bashkuara ka bërë të ditur se aeroplanët luftarakë amerikanë dhe britanikë, të cilët patrullojnë në pjesën jugore të Irakut kanë sulmuar një bunker komunikimi ushtarak.
Ky është sulmi i gjashtë për këtë muaj, në përgjigje të atyre që Uashingtoni i cilëson aksione armiqësore nga ana e Irakut.
XS
SM
MD
LG