Ndërlidhjet

UASHINGTON


Tregjet financiare në Azi dhe Evropë kanë treguar shenja ngritje, pas rritjeve të djeshme në aksionet e bursës amerikane. Presidenti amerikan George Bush, nënshkroi ligjin mbi masat në rast të korrupsionit dhe mashtrimit në llogari të kompanive amerikane, ligj që është shumë më i ashpër se ai që vepron momentalisht.
XS
SM
MD
LG