Ndërlidhjet

KUALA LUMPUR


Sekretari amerikan i shtetit, Colin Pauell, ka biseduar sot me autoritetet e Malajzisë lidhur me zgjerimin e bashkëpunimit në luftën kundër terorrizmit.
Kolin Pauell është prononcuar edhe për zhvillimet në Korenë e Veriut.
‘Ne vazhdojmë të ndjekim qëndrimet e ndryshme të bëra nga Penjan dhe ato duket të jenë pozitive. Kujtoj se ka pasur disa kumtesa të mëhershme sa I takon Koresë së Veriut, ndoshta një përpjekje për të futur mekanizmat e tregut në ekonomi. Ne do të vazhdojmë t’i ndjekim këto zhvillime’ – tha Sekretari amerikan i Shtetit, Kolin Pauell.
XS
SM
MD
LG