Ndërlidhjet

PRETORIA


Presidentët e Ruandës dhe Republikës Demokratike të Kongos kanë nënshkruar sot paktin që i jep fund luftës disa vjeçare në vend, që ka shkaktuar mbi 2 milionë e gjysmë viktima.
Presidenti i Ruandës, Pol Kagame, me këtë rast tha se ‘Ruanda është e gatshme të përmbushë pjesën e saj të detyrimeve siç është rënë dakort në memorandumin e mirëkuptimit të cilin e nënshkruam’.
XS
SM
MD
LG