Ndërlidhjet

SEUL


Parlamenti i Koresë së Jugut ka hedhur poshtë emërimin
e Chang Sang për kryeministre të vendit. Sang e para kandidate femër për kryeministre në këtë vend është refuzuar nga parlamenti, me justifikimin se ka gënjyer lidhur me aktivitetin e saj dhe çështjet pronësore.
Presidenti Kim Dae-jung ka emëruar një teolog 62 vjeçar për të udhëhequr qeverinë e Koresë së Jugut.
XS
SM
MD
LG