Ndërlidhjet

ZAMBOANGA- Filipine


Ushtria amerikane ka përfunduar misionin e vet gjashtëmujor të kundër-terrorizmit në jug të Filipineve, njoftoi kreu i forcave ushtarake të Shteteve të Bashkuara në Paqësor.
1 mijë e 200 ushtarë amerikanë kanë stërvitur dhe pajisur ushtrinë filipinase për të luftuar grupin ekstremist mysliman, Abu Sajyaf.
XS
SM
MD
LG