Ndërlidhjet

SOFJE


Ministria e Brendshme e Bullgarisë ka njoftuar se do të marrë masa të reja për të luftuar krimin kundër të huajve, i cili ka njohur rritje kohëve të fundit.
Këto lloj krimesh janë rritur veçanërisht në zyrat e shkëmbimit të të hollave dhe në bastisjen e turistëve, çfarë po dëmton turizmin në vend, bëjnë të ditur burimet zyrtare bullgare.
XS
SM
MD
LG