Ndërlidhjet

ANKARA


Parlamenti turk votoi me shumicë dërrmuese për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme më 3 nëntor të këtij viti. Vendimi i dha fund muajve të tërë debati mes kundërshtarëve dhe përkrahësve të kryeministrit Bulent Eçevit.
XS
SM
MD
LG