Ndërlidhjet

ZAGREB


Kryeministri i Kroacisë, Ivica Raçan ka kërkuar nga Jugosllavia që ti tërheqë trupat e saj nga kufiri, pas incidentit të së djelës me armë.
Raçan ka thënë në mbledhjen e qeverisë se tërheqia e trupave dhe demilitarizimi i rajonit do të ishte “shenjë e marrëdhënjeve të mira fqinjësore”.
XS
SM
MD
LG