Ndërlidhjet

SHKUP


Të gjitha partitë politike shqiptare në Maqedoni dënuan aktet e dhunës që ndodhën dje dhe sotë në rrethinën e Tetovës, kur persona të armatosur vranë dy ish komandantë të UÇK-së së demobilizuar, Isuf Iliazin dhe Taip Bejtulin.
Policia ka arrestuar edhe një shqiptar lidhur me këto vrasje, motivet e të cilave akoma nuk janë plotësisht të qarta.
XS
SM
MD
LG