Ndërlidhjet

XHAKARTA


Shtetet e Bashkuara janë të gatshme për të zgjeruar bashkëpunimin në fushën ushtarake me Indonezinë, ka bërë të ditur Sekretari amerikan i Shtetit, Colin Powell gjatë vizitës së tij në Indonezi.
“Ne kemi nisur ngritjen e një shtegu për marrdhënie më normale mes dy vendeve dhe duke respektuar një bashkëpunim ushtarak. Nuk jemi ende në këtë pikë, por e kemi nisur një rrugë të tillë”, tha Powell.
16 milionë dollarë është vlera e programeve të kundër terrorizmit, që Shtetet e Bashkuara pritet t’i japin policisë indoneziane.
XS
SM
MD
LG