Ndërlidhjet

GAZA


Aksionet e fundit të Izraelit kundër palestinezëve do të rezultuojnë me rritjen e dhunës nga të dyja anët, ka bërë të ditur, Nabil Abu Rudeina, këshilltar i kreut të Autoritetit palestinez, Jaser Arafat.
Komentet e Rudeinës u bënë në të njëjtën kohë, ndërsa forcat izraelite hynin në pjesën e vjetër të Nablusit në kërkim të terroristëve.
Njëherësh trupat izraelite kanë shkatërruar shtëpitë e 2 militantëve palestinezë të vrarë pak kohë më parë dhe kanë urdhëruar dëbimin e 2 të tjerëve.
XS
SM
MD
LG