Ndërlidhjet

KANDAHAR


Zyrtarët e Kombeve të Bashkuara i kanë dorëzuar presidentit Afgan Hamid Karzai, raportin lidhur me incidentin e korrikut të kaluar ku aeroplanët luftarakë amerikanë vranë 48 civilë në rajonin e Uruzganit.
Karzai e ka cilësuar raportin si korrekt dhe ka veçuar se informacionet mbi raportin që u botuan në media, me akuza ndaj forcave amerikane, nuk ishin të sakta.
XS
SM
MD
LG