Ndërlidhjet

ÇAMAN - PAKISTAN


Zyrtarët afganë në rajonin e Heratit kanë njoftuar për përplasje të reja me viktima në mesin e grupeve të armatosura kundërshtare në këtë zonë, grupe që i përkasin dy etnive të ndryshme, asaj taxhike dhe pashtune.
Palët e përfshira në konflikt, akuzojnë njëra-tjetrën për nisjen e incidenteve.
XS
SM
MD
LG