Ndërlidhjet

PEKIN


Presidentët e Kinës dhe Pakistanit kanë biseduar në Pekin rreth luftës kundër terrorizmit dhe përpjekjeve për të ulur tensionet mes Indisë dhe Paksitanit, bëjnë të dituar burimet kineze.
Këto të fundit citojnë presidentin pakistanez Musharaf të ketë përsëritur qëndrimin e vendit të tij për paqe dhe qëndrueshmëri në rajon.
XS
SM
MD
LG