Ndërlidhjet

BEOGRAD


Presidenti jugosllav, Vojisllav Koshtunica, ka kërkuar që serbët e larguar nga Kosova të regjistrohen dhe të marrin pjesë në zgjedhjet lokale që do zhvillohen në Kosovë në tetor, bëjnë të ditur agjencitë e lajmeve.
Mbi 170 mijë votues serb kanë qenë regjistruar në zgjedhjet legjistlative, që u mbajtën në nëtorin e vitit të kaluar në Kosovë.
XS
SM
MD
LG