Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zyrtarët kryesorë të mbrojtjes amerikane kanë diskutuar mbi mënyrat më efikase për të shkatërruar terroristët e Al-Kaidës, duke i kushtuar një rëndësi të posaçme misioneve komando të kapjes dhe vrasjes së udhëheqësve kryesorë të rrjetit terrorist.
Ndërkaq Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Donald Rumsfeld, ka kërkuar nga ekspertët ushtarakë të sjellin ide të reja mbi mënyrën e luftimit të rrjetit terrorist të Bin Ladenit.
XS
SM
MD
LG