Ndërlidhjet

BUJANOC


Serbët e Bujanocit, me peticione dhe protesta, kërkojnë shkarkimin e Nebojsha Çoviqit si shef i trupit Koordinues për jugun e Serbisë, përkatësisht Luginën e Preshevës, në shenjë pakënaqësie që partitë politike shqiptare fituan shumicën e vendeve në kuvendin komunal në zgjedhjet vendore, sipas rezultateve preliminare.
Peticioni për shkarkimin e Çoviqit, i cili është edhe zëvendës-kryeministër i Serbisë, është ndërmarrë krahas peticionit për përsëritjen e zgjedhjeve në të 60 vend-votimet në Bujanoc.
XS
SM
MD
LG