Ndërlidhjet

TEHERAN


Ministrat e Jashtëm të Arabisë Saudite dhe Iranit shfaqën kundërshtimin e përbashkët ndaj çfarëdo aksioni ushtarak të Shteteve të Bashkuara kundër Irakut.
Ministri i Jashtëm saudit, Saud al-Faisal deklaroi në Teheran se Arabia Saudite gjithmonë ka kundërshtuar çfarëdo sulmi kundër një vendi arab apo mysliman dhe “kjo nënkupton edhe Irakun”.
XS
SM
MD
LG