Ndërlidhjet

VLADIKAUKAZ/RUSI


Një zyrtar i administratës promoskoite në Çeçeni thotë se separatistët çeçenë kanë sulmuar 15 herë pozicionet dhe patrullat ushtarake ruse në harkun e fundit kohor duke vrarë 10 ushtarë e plagosur 13 të tjerë
Ndërkaq , mediat e Moskës thonë se 8 separatistë janë vrarë në operacione sigurie dhe se janë gjetur depo armësh të fshehura.
XS
SM
MD
LG