Ndërlidhjet

SRINAGAR


Katër ushtarë indas janë vrarë gjatë natës në shkëmbim zjarri artilerik me trupat pakistaneze në sektorin Machil të Kashmirit të administruar nga Pakistani.India akuzon Pakistanin për finansim dhe mbështetje të militantëve myslimanë që operojnë në Kashmir dhe kërkon nga Islamabadi që ti japë fund kalimeve tej-kufitare, siç i quan, kurse Pakistani demanton këto akuza.
XS
SM
MD
LG