Ndërlidhjet

PRISHTINË


Forca paqëruajtëse në Kosovë e udhëhequr nga NATO njofton se tre persona janë arrestuar lidhur me sulmin e mbrëmshëm në një restoran të Pejës, me ç,rast janë plagosur nëntë persona.
KFOR-i raportoi sot incidentin e thotë se sulmuesit kishin hedhur një granatë mbi restoran, e cila nuk kishte shpërthyer, dhe pastaj kishin hapur zjarr nga armë automatike.
Mediat e Kosovës raportuan se një lider i lartë i ish UÇK-së ka marrë plagë serioze. Burime policore konfirmojnë se fjala është për Tahir Zemaj, por zëdhënësi i KFOR-it nuk konfirmoi këte informatë.
XS
SM
MD
LG