Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti George Bush ka deklaruar se “asgjë nuk ka ndryshuar” në vendosmërinë e Shteteve të Bashkuara për ndrrimin e regjimit irakian të udhëhequr nga Saddam Hussein.
George Bush përsëriti edhe njëherë se do të shfrytëzojë të gjitha mjetet që disponon për tu marrë me Irakun i cili, thotë presidenti amerikan, zhvillon armë për zhdukjen në masë.
“Ne ia kemi borxh ardhmërisë së civilizimit që të mos lejojmë që liderët më të tmerrshëm të botës të zhvillojnë dhe vendosin-dhe sëkëndejmi ti bëjnë shantazhe vendeve liridashëse-me armët më të tmerrëshme në botë”, deklaroi presidenti i Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG