Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kryetari i komitetit për Marrëdhënje të Jashtëme pran Senatit të Shteteve të Bashkuara, senatori Joseph Biden i ka bërë thirrje presidentit George Bush që të ndërtojë mbështetje të brendëshme dhe ndërkombëtare para se të ndërmarrë aksion kundër Irakut.
Ndërkaq, senatori Joseph Lieberman ka thënë se “çdo ditë që Saddam Hussein ndodhet në pushtet, me armë kimike, biologjike dhe me zhvillimin e armëve nukleare, është ditë rreziku për Shtetet e Bashkuara të Amerikës”.
XS
SM
MD
LG