Ndërlidhjet

JERUSALEM


Militantë palestinezë ndërmorën sot një varg sulmesh që lanë 13 persona të vrarë dhe mbi 60 të plagosur.
Nga më tragjikët ishte shpërthimi i një bombe nga sulmues vetëvrasës pran një autobusi në veri të Izraelit që la të vdekur 9 izraelitë dhe së paku 50 të plagosur. Përgjegjësinë e mori grupi islamik, Hamas.
Në Uashington, presidenti George Bush u bëri thirrje të gjitha vendeve që të ndihmojnë për ndalimin e terrorizmit anti-izraelit.
XS
SM
MD
LG