Ndërlidhjet

SRINAGAR


Policia e Indisë njofton se 10 persona, duke përfshirë shtatë kryengritës, janë vrarë në harkun e fundit kohor në valën e fundit të dhunës separatiste në Kashmirin e Indisë.
Rajoni i Kashmirit është në epiqendrën e tensionimeve midis Indisë dhe Pakistanit që kanë armë bërthamore, të cilët përqëndruan rreth 1 milion trupa në kufijt e tyre që nga dhjetori.
XS
SM
MD
LG