Ndërlidhjet

MADRID


Dy liderë të ETA-s, organizatës separatiste Baske, Francisco Mugica dhe Joze Maria Arregui, u dënuan sejcili me nga 743 vjetë burgim për sulmin terrorist të vitit 1987 ndaj një autobusi ushtarak në Zaragozra të Spanjës, kur u vranë dy persona e 44 u plagosën.
XS
SM
MD
LG