Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ushtria izraelite do të kufizojë plotësisht lëvizjet në 5 qytete palestineze në Bregun Perëndimor, si përgjigje ndaj dy sumeve të djeshme, ku humbën jetën 17 vetë, mes të cilëve 3 ushtarë izraelitë dhe u plagosën 60 të tjerë.
Informacionet më të fundit tregojnë se mëngjesin e sotëm 2 izraelitë janë vrarë pranë një vendbanimi hebrej në Bregun Perëndimor, ndërsa forcat izrealite kanë vrarë 2 palestinezë në një fshat pranë Nablusit.
XS
SM
MD
LG