Ndërlidhjet

PEKIN


Pekini zyrtar ka reaguar pas deklaratave të presidentit të Tajvanit se mbështet një referendum të mundshëm për pavarësinë e ishullit.
“Ne i paralajmërojmë seriozisht forcat që kërkojnë shkëputje në Tajvan, të mos gjykojnë gabim dhe t’i ndërpresin menjëherë aktivitet që synojnë ndarjen”, ka thënë zëdhënësi i zyrës kineze për Tajvanin Li Weiyi.
XS
SM
MD
LG