Ndërlidhjet

BAGDAD


Kryetari i parlamentit të Irakut i ka bërë thirrje Kongresit amerikan të dërgojë një mision për kërkimin e fakteve në Bagdad për të hetuar dyshimet e Shteteve të Bashkuara se Iraku i zhvillon armët për shkatërrim në masë.
Në letrën dërguar Kongresit, Saadoun Hammadi i fton kongresmenët dhe ekspertët e armatimit të qëndrojnë tre javë në Irak, ku do të mund t’i vizitojnë stabilimentet, për të cilat supozohet se prodhojnë armë kimike, biologjike apo bërthamore.
XS
SM
MD
LG