Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Të paktën 6 vetë janë vrarë dhe dy janë plagosur kur persona të armatosur e sulmuan një shkollë të misionarëve të krishterë në veri të Islamabadit.
Sulmi kundër institucioneve të krishtera në Pakistan është i treti me radhë, pasi që presidenti Pervez Musharraf iu bashkangjit luftës së Shteteve të Bashkuara kundër terrorizmit ndërkombëtar.
XS
SM
MD
LG