Ndërlidhjet

PEKIN


Referendumi eventual i Tajvanit për pavarësi nga Kina mund të shkaktojë dëme në marrëdhëniet midis tyre, konkludoi Këshilli zyrtar kinez për marrëdhëniet me Tajvanin.
Zëdhënësi Li Weivi tha se Kina ua ka tërhequr vemendjen ithtarëve të pavarësisë të Tajvanit të mos e gjykojnë situatën në mënyrë të gabuar, dhe të ndërpresin të gjitha aktivitetet për ndarjen.
XS
SM
MD
LG