Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ministri izraelit i mbrojtjes Binyamin Ben Eliezer tha se mund të priten “befasi në luftën kundër terrorit”, pas sulmeve vdekjeprurës të palestinezëve që lanë 17 të vrarë.
Ben Eliezer tha se ushtria izraelite ka imponuar bllokadë totale në qytetet Nablus, Xhenin, Tulkarem, Kalkilia dhe Ramallah të Bregut Perëndimor.
Ndërkohë, policia izraelite njoftoi për shpërthimin e një makine në qytetin Uhm el-Fahm, që la një të vrarë dhe një të plagosur.
XS
SM
MD
LG