Ndërlidhjet

KIEV


Ukraina deri në vitin 2005 do t’i shkatërrojë 30 aeroplanë luftarakë dhe mbi 200 raketa nga periudha sovjetike, shkaku i mirëmbajtjes së shtrenjtë.
Aeroplanët janë bombardues të rëndë me rreze të gjatë veprimi, kurse raketat me rreze veprimi prej 500 kilometra.
XS
SM
MD
LG