Ndërlidhjet

AMAN


Ministrat e jashtëm të Turqisë dhe Irakut gjenden sot në Aman, për të biseduar me zyrtarë të lartë jordanezë, lidhur me tensionet mes Bagdatit dhe Uashingtonit.
Jordania dhe Turqia, vende aleate të Shteteve të Bashkuara, janë kundër sulmeve të mundshme amerikane në Irak.
XS
SM
MD
LG