Ndërlidhjet

JERUSALEM


Izraeli ka ofruar tërheqjen me disa faza të trupave izraelite nga 4 qytetet e pushtuara palestineze, nëse Autoriteti palestinez siguron se sulmet mbi Izraelin do të ndërpriten.
Kjo është bërë e ditur gjatë takimit mes ministrit izraelit të mbrojtjes, Ben Eliezer, dhe ministrit të brendshëm palestinez, Al- Yahya.
XS
SM
MD
LG