Ndërlidhjet

TAIPEI


Presidenti i Tajvanit, Chen Shuibian, ka deklaruar sot se Kina dhe Tajvani kanë sovranitetin dhe janë të barabartë.
Kjo deklaratë erdhi pas asaj të pak ditëve më parë ku Shuibian, gjatë një fjalimi, tha se Kina dhe Tajvani janë dy vende të ndryshme, çfarë solli reagimin e Pekinit zyrtar.
XS
SM
MD
LG