Ndërlidhjet

JERUSALEM


Zyrtarët izraelitë u kanë thënë liderëve palestinezë se janë të gatshëm që t,i japin fund okupimit të katër qyteteve palestineze, Qytetit të Gazës, Hebronit, Betlehemit dhe Xherihosë nëse Autoriteti palestinez merr obligimet e sigurisë.
Këte ofertë e ka bërë ministri izraelit i Mbrojtjes, Benjamin Ben- Elizer gjatë bisedimeve të mbrëmëshme me një delegacion të udhëhequr nga ministri i Brendëshëm palestinezë, Abdel Razzak Al-Yahya.
XS
SM
MD
LG